1. Pokaz filmu fabularno-dokumentalnego o Czcigodnej Słudze Bożej Matce Teresie Kierocińskiej
Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus oraz Miejski Klub im. Jana Kiepury zapraszają na pokaz filmu fabularno-dokumentalnego o Czcigodnej Słudze Bożej Matce Teresie Kierocińskiej pt. „Ona nigdy nie była sama”, który odbędzie się 6 czerwca 2017 (wtorek) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA w Sosnowcu. Projekcję filmu zwieńczy spotkanie z reżyserem Krzysztofem Millerem, aktorami Barbarą Lubos-Święs i Andrzejem Warcabą oraz kompozytorem muzyki Pawłem Burdą.
Pokaz jest jednym z wydarzeń towarzyszących świętowaniu 115-leciu Sosnowca i 25-leciu Diecezji Sosnowieckiej.

2. Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
09.06 mija termin zapisu na Sosnowiecką Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę, która odbędzie się 24-26.06.2017r. Informacje, regulamin i zapisy na stronie
www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

3. KAMPUS JPII NA BIS w Jerzmanowicach.
W dn. 23.06. - 24.06. 2017r. odbędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Młodzi ludzie będą mogli być razem, uczestniczyć w spotkaniach z Ks. Jackiem Stryczkiem - pomysłodawcą Szlachetnej Paczki oraz Ks. Mirosławem Toszą – założycielem Wspólnoty i Domu Betlejem, w modlitwie i Mszach św., oraz w Pielgrzymce Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej do św. Brata Alberta w Krakowie. Całość wydarzenia wpisuje się w obchody 25 lecia naszej Diecezji oraz 100 rocznicy śmierci naszego Patrona św. Brata Alberta i 1 rocznicy Światowych Dni Młodzieży.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie
www.smds.pl oraz stronie diecezjalnej.

4. TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI
Zapraszamy na specjalną projekcję filmu dokumentalnego Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, który opowiada o potędze modlitwy różańcowej.
Projekcja filmu: 07 czerwca 2017r. (środa), o godz. 18.30 w Kinie HELIOS w Sosnowcu, ul. Modrzejowska 32 b. Cena biletu: 10 zł (koszt biletu częściowo dofinansowany przez prywatnych sponsorów). Zgłoszenie do udziału w projekcji filmu należy kierować telefonicznie do ks. Łukasza Pasternak pod nr tel.: 512 804 485.

5. Diecezjalna Akademia Rodziny
Najbliższe spotkanie Diecezjalnej Akademii Rodziny odbędzie się 10.06. tradycyjnie w Wydziale Nauk o Ziemi (Sosnowiec, ul. Będzińska 60)
W programie:

Godz. 15.00 - Zbigniew Cichoń Senator RP:  – „Prawa socjalne w demokratycznym państwie”.
Godz. 16.40 – Redaktor Bogusława Stanowska Cichoń -  film autorski: „Edyta Stein Patronka Europy”.